Licence na prodej výrobků podle Živých střihů

Pokud si koupíte střih, tak obsahuje licenci pouze pro šití pro vlastní potřebu. Pro jakékoli šití za úplatu potřebujete komerční licenci.
Dlouho jste mi psali a chtěli jste komerční licenci na prodej výrobků a já Vás odmítala.
Začalo se čím dál tím víc objevovat nelegální komerční šití podle našich střihů. A mě mrzelo o to víc, že ti slušní, kteří respektují právo, jsou na tom biti. Když si totiž koupíte střih, neobsahuje licenci na šití za úplatu, píšu to na každém střihu.
A tak jsem se udělala systém, který umožní šít podle našich střihů i na prodej a to i podnikatelkám, co si to chtějí vyzkoušet na pár kouscích.
Celý systém je na důvěře. Vím o dost ženách, co podle našich střihů šijí nelegálně na prodej. Prosím, pokud jste to dělali, využijte licence. Ve střizích mám obrovské množství práce, ceny za legální použití střihu jsou na 1 výrobek v řádu desetikorun. To věřím, že za odzkoušený střih je snesitelné. Jsme na stejné lodi, všichni chceme, aby nám podnikání eticky prospívalo.
Tato licence se dá použít i na pořádání kurzů. Tam se ale nepočítá ušitý kousek, ale účastník kurzu.
Vřele doporučuju si koupit projektor a pak můžete svým zákaznicím nabídnout i úpravy na míru bez nutnosti překreslovat nebo znovu tisknout střih. To věřím, že mnoho z nich ocení.
Otázky a odpovědi:
 • Když si koupím nejmenší licenci a počet výrobků vypotřebuji dřív než za rok, co mám dělat?
  Licence tím zaniká a je potřeba si koupit novou. Jednou si můžete dokoupit "malou" (má znovu platnost rok), ale pokud Vám dojde i ta, je nutné si koupit střední (která bude mít roční trvanlivost). To znamená, že během 1 roku si můžete koupit maximálně 2 malé.
 • Dokládám nějak počet ušitých výrobků?
  Ne, systém je založený na důvěře. Věřím, že jako podnikatelky chápete, že dobrou práci je třeba zaplatit, vaší i mojí. Jinak ji nemůžeme dělat.
 • Potřebuju IČO?
  Kvůli koupi licenci ne. Je potřeba zjistit, jestli ho potřebujete kvůli FÚ, to vám řekně váš FÚ.
 • Když nevypotřebuji počet výrobků během platnosti licence?
  Licence má svou platnost a jakmile skončí, licence zaniká a je potřeba si koupit novou.
 • Od kdy potřebuji licenci?
  Licenci potřebujete, jakmile chcete jakékoli výrobky podle našich střihů prodávat. Na šití tuto licenci nepotřebujete, ale jakmile budete výrobek nabízet, tam už je tato licence potřeba.
 • Musím uvádět zdroj střihu?
  Ano, při nabídnutí výrobků na internetu (Fler, sociální sítě, eshop apod.) je potřeba uvádět zdroj střihu, odkaz není nutný. Např. "Ušito podle střihu Pavlína, Živé střihy." apod. Zdroj střihu není potřeba potřeba přidělávat fyzicky na výrobek.
 • Obsahuje licence i samotné střihy?
  Ne. Střihy si kupujete zvlášť. Toto je licence na prodávání výrobků podle nich ušitých.
 • Musím si pro každý střih kupovat licenci zvlášť?
  Ne. Je jedno jakou kombinaci střihů použijete, licence platí na všechny střihy, které máte koupeny. Je omezena časem a počtem výrobků.
 • Mohu na základě této licence prodávat střihy nebo jejich části?
  Ne. Toto je licence na prodej výrobků, nikoli střihů. Střihy se nesmí jakkoli přeprodávat, ani jejich části a to ani střihy z nich vycházejících.
 • Mohu na základě této licence pořádat kurzy?
  Ano. Počet účastníků na kurzu, kteří šijou podle vámi dodaných Živých střihů se počítají jako ušitý kousek.
 • Jak je to s platností?
  Dám příklad. Šiju málo si koupím v 1.1.24, 20 kousků ušiju do konce února, tak si koupím 1.3.24 druhou licenci (platnost má do 1.3.25), protože nečekám další velké šití. Ale daří se mi a tak ušiju dalších 20 kousků do konce dubna. Licence mi zaniká a během jednoho roku si můžu koupit jen 2 malé licence. A tak si koupím 1.5.24 střední licenci, která bude mít platnost zase rok, tj. do 1.5.25.
 • Musím myslet na to, až bude platnost končit?
  Před koncem platnosti licence vám pošleme email, že platnost licence končí, abyste si ji mohla, pokud budete chtít, prodloužit.
 • Pokud mám koupené střihy a nešiji za úplatu, mění se pro mě něco?
  Ne, vůbec nic. Změna je jen pro ty, kteří chtějí za úplatu šít, že nově, po koupení komerční licence, můžou.

Moc děkuju za respektování nastavených pravidel.

Irena, autorka projetku Živé střihy


Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jeho používáním.
Více informací.